29 listopada 2013 15:12 | Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Przedszkolne kino

Atmosferą kina warto zarażać już od najmłodszych lat. Seanse filmowe dla przedszkolaków to okazja nie tylko do tego, by spotkać na ekranie bajkowych bohaterów. W kinie można się przecież uczyć, a przede wszystkim dobrze bawić. Krótkometrażowe filmy animowane dostosowane są do możliwości koncentracji najmłodszych widzów. Podczas kinowych spotkań dzieci nie tylko poznają tajniki kina, ale także, poznają wewnętrzny świat bohaterów filmowych i ich przygody. Dzięki temu uczą się kształtować świat wartości – przyjaźń, odróżniać dobro od zła, szacunek dla odmienności, odwaga, miłość, sprawiedliwość, wiara w siebie, współpraca, odpowiedzialność, bezinteresowność.