05 czerwca 2017 23:21 | Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

„Przedszkolna wycieczka do DELIPARKU”

25 maja przedszkolacy z grupy 5-latki oraz 3,4-latki wyjechały na wycieczkę autokarową do Deliparku w Trzebawiu. Delipark położony jest na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, więc mieliśmy okazję podziwiać niezwykle piękny, zielony krajobraz. Teren był pełen niespodzianek zarówno dla dużych jak i małych przedszkolaków.

Zaraz po przyjeździe dzieci mogły skorzystać z sali zabaw, następnie uczestniczyły we warsztatach przyrodniczych dotyczących okresu prehistorycznego oraz zwierząt będących pod ochroną.  Potem wyruszyliśmy razem z panią przewodnik zwiedzać teren parku. Tu czekało na nas wiele atrakcji – mini ZOO – mogliśmy przyjrzeć się z bliska zwierzętom domowym i egzotycznym. Dalej dzieci podziwiały wystawę gigantycznych owadów zamieszkujących teren Wielkopolski oraz prehistorycznych zwierząt np. mamuty. Najwspanialsze było to, że rozmiar XXL zwierząt pozwalał dostrzec najdrobniejsze szczegóły ich budowy. W parku znajdowały się również miniaturowe budowle z całego świata np. Wieża Eiffla, Tadż Mahal, Alcatraz.

Najwięcej wrażeń,szczególnie wśród rodziców, wywołał spacer po PODNIEBNEJ EKO WIOSCE, składającej się z mostów linowych i domków zawieszonych ok. 50 m. nad ziemią. Trasa wioski przebiegała między drzewami, a przejście mostami dla niektórych wymagało sporej odwagi. Jednak przedszkolaki poradziły sobie z tym wyśmienicie. Kolejną atrakcją było ognisko, wspólnie piekliśmy i zajadaliśmy się kiełbaskami z ogniska.  To nie był jeszcze koniec niespodzianek- do dyspozycji dzieci były duże i bardzo fajne place zabaw. Tu nasze przedszkolaki mogły szaleć do woli: zjeżdżać, wspinać się  i skakać. Rodzice mogli wraz z dziećmi raz jeszcze pospacerować po parku, który zachwycał przepięknymi skwerami pełnymi kwiatów i krzewów oraz tajemniczymi zielonymi zaułkami z ławeczkami, gdzie można było wspaniale wypocząć i podziwiać uroki parku.

Po całodniowej wycieczce wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do domów. Zapewne jeszcze tam wrócimyJ