05 czerwca 2017 23:21 | Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

„PRZEDSZKOLAKI W GOŚCINIE U BOCIANA…”

W maju grupa przedszkolna 5-latki realizując temat „Ptaki i ich gniazda” postanowiła wybrać się na pieszą wycieczkę do Wałkowa. Celem tej wycieczki było między innymi obserwacja bocianiej rodziny w ich naturalnym środowisku. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozłożyliśmy nasz sprzęt obserwacyjny – papierowe lunetki i w skupieniu przystąpiliśmy do obserwacji zachowań ptaków. Bocian zdziwiony zapewne tak liczną publicznością, wpatrującą się intensywnie w jego mieszkanie - w końcu serdecznie przywitał się z przedszkolakami głośnym klekotaniem.

Przedszkolaki złożyły również hołd POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM POCHODZĄCYM Z PARAFII WAŁKÓW WALCZĄCYM O WYZWOLENIE OJCZYZNY zapalając znicz ku ich pamięci.

Znaleźliśmy też czas na zabawę na placu zabaw.