12 maja 2017 17:51 | Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Zabawy badawcze z jajem = kogel mogel w grupie 5-latków

To już kolejne zajęcia kulinarne w naszej grupie, tym razem przy okazji zabaw badawczych z jajkiem postanowiliśmy zrobić kogel-mogel. Podstawą przed każdymi zajęciami jest higiena a więc dzieci najpierw dokładnie umyły rączki i założyły czyste fartuszki.  Dopiero wtedy mogliśmy zacząć naszą pracę. Dzieci bardzo pilnie przyglądały się jak rozbija się jajka, by móc rozdzielić żółtka od białek, dalej to już super zabawa… zorganizowaliśmy zawody w ubijaniu białek. I znowu wygrali chłopcy! Choć jak stwierdziły dziewczynki one miały więcej białek do ubicia być może miały większe jajka. Dołożyliśmy żółtka potem kakao i pozostała tylko degustacja. Coż można dodać…było pysznie i zabawnie!