07 grudnia 2016 20:43 | Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Lokomotywa Pana Tuwima

6 grudnia w dzień mikołajek dwie grupy przedszkolne – maluchy oraz 5-latki wybrały się na wycieczkę autokarową na spektakl teatralny pt. „Lokomotywa Pana Tuwima” do Dobrzycy. Wszystkie dzieci przywitał ze sceny  ŚWIĘTY MIKOŁAJ, który obiecał grzecznym przedszkolakom prezenty. Następnie aktorzy  wcielili się w postacie z najpopularniejszych wierszy Tuwima, więc mieliśmy okazję poznać  pana Hilarego, który zgubił okulary, litery z „Abecadła”, „Zosię Samosię”, niezbyt mądrego Grzesia kłamczucha i jego ciocię, pana Maluśkiewicza, który poszukiwał wieloryba, marzyciela Dyzia i zapominalskiego słonia Trąbalskiego itp.

Przy inscenizacji wiersza „Rzepka” aktorzy zaprosili na scenę nasze przedszkolaki, które miały możliwość odegrania ról osób i zwierząt pomagających ciągnąć dziadkowi rzepkę  a byli to: Wiktoria Zawodna, Lenka Raźniak, Piotruś  Wypychowski, Aurelka Stencel, Ania Smagoń, Paulinka Zaworska, Kacper Kuźniacki, Paulinka Kaczmarek.

Dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone do przedszkola, a tu na nich czekała kolejna niespodzianka- Mikołaj tak jak obiecał dzieciom- zostawił dla nich pod przedszkolną choinką drobne upominki.