26 września 2016 22:39 | Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

"Kolory" dwa dni w grupie 3,4- latków

W pierwszym dniu zajęć o kolorach dzieci poznały trzy podstawowe barwy czerwoną, żółtą, niebieską + białą. Wspólnie za pomocą kolorowej, czarodziejskiej chusty wyczarowaliśmy  warzywa, owoce, oraz cukierki. Zadaniem dzieci było  posegregowanie  produktów według kolorów. Następnie dzieci poznały smak kolorowych warzyw i owoców. Na koniec pierwszych zajęć  dzieci z  grupa 3-4 latki wykleiły obrazek stonogi z plasteliny w poznanych kolorach.

Drugiego dnia dzieci miały okazję zobaczyć jak poprzez wymieszanie barw powstaje określony kolor. Do tego zadania wykorzystaliśmy farby w kolorach podstawowych. Następnie dzieci miały okazję same mieszać farby i przekonać się jak powstają potrzebna kolory do pomalowania marchewki, sałaty i śliwek. Na zakończenie zajęć dotyczących kolorów dzieci otrzymały smaczną niespodziankę w postaci tortu galaretkowego.