05 listopada 2014 19:37 | Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Żółty dzień

Przedszkolaki z grupy Misiaków (3-4 latki) poznają kolory, dlatego też co środę w przedszkolu przychodzą ubrane na określony wcześniej kolor. Dziś obchodziliśmy święto żółtego koloru. Przez cały dzień Misiaki świetnie bawiły się degustując żółte warzywa i owoce i odgadując ich nazwy, przedszkolaki szukały w sali przedmiotów, w których ukryła się żółta barwa, słuchały bajeczki o żółtej krainie oraz tańczyły do piosenek o żółtym słoneczku.  Pani przeprowadziła eksperyment mieszania kolorów - dzieci przekonały się na własne oczy, że z połączenia np. barwy żółtej i niebieskiej powstaje zielona. Podsumowaniem zajęć były warsztaty plastyczne. Dzieci stworzyły słoneczka z żółtej bibuły i koła oraz wspólnie odtańczyliśmy kaczuchy.