28 października 2019 21:17 | Aktualności

Ratujmy nasze pszczoły

W dniach 14-20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie pn."Ratujmy nasze pszczoły". Koordynatorem projektu była nauczycielka języka niemieckiego p.Dorota Ignasiak, która oprócz uczniów naszej szkoły do współpracy w projekcie zaangażowała młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy, Golinie, ZSP nr 1 w Jarocinie oraz delegację dzieci i młodzieży z niemieckiego miasta Weimar.
Głównym celem projektu było pokazanie uczestnikom dobrodziejstw płynących z hodowli tych "małych zwierzątek". Młodzież uczestniczyła w prelekcjach, warsztatach plastycznych, teatralno-muzycznych oraz językowych. We wtorek 15 października cała grupa udała się na wycieczkę do Poznania, a w czwartek do Gniezna i Biskupina. W sobotę młodzież z Weimaru odwiedziła naszą szkołę. Aktywnie spędziliśmy ten czas uczestnicząc w zabawach i grach w hali sportowej. Na koniec obdarowaliśmy naszych gości drobnymi upominkami.
Na zakończenie projektu w kościele ewangelickim w Dobrzycy odbyło się przedstawienie pn."Pszczółka Maja jest chora ".
Był to spektakl pełen świateł oraz muzyki, który pozytywnie zaskoczył wszystkich. Był to pierwszy etap projektu. Druga część odbędzie się na wiosnę, ale już nie u nas, tylko  w Weimarze.