04 stycznia 2019 22:07 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole 18 grudnia 2018r. odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie wraz z wychowawcą klasy odwiedzili mury biblioteki szkolnej, by poznać to miejsce i stać się czytelnikiem biblioteki. Tradycyjnie bibliotekarka przekazała uczniom zasady zachowania się w bibliotece zwracając szczególną uwagę na regulamin wypożyczania książek. Uczniowie mogli wykazać się znajomością tytułów bajek i ich treści poprzez wspólne odgadywanie prawidłowych tytułów bajek, których tytuły ,,chochlik” w bibliotece dowcipnie pomieszał. Uczniowie pięknie wykryli błędy. Również zadanie z alfabetem wykonali bardzo dobrze. I tak po zabawach czytelniczych uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i po raz pierwszy, mam nadzieję ,że nie po raz ostatni uczniowie wypożyczyli książkę. Od tej pory pierwszaki stały się prawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.