06 grudnia 2018 18:20 | Aktualności

Nie obejdzie się bez misia

,, Nie obejdzie się bez misia”- tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska, dlatego trudno sobie wyobrazić, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej pluszowe.

A jak to z tym pluszowym misiem było w naszej szkole? Uczniowie klasy II mogli o historii pluszowego misia dowiedzieć się na zajęciach z okazji ,,Światowego Dnia Misia” przeprowadzonych przez bibliotekarkę wspólnie z wychowawczynią klasy II. Przedstawione zostały sylwetki różnych bajkowych misiów tych znanych i nieco mniej znanych jak: Miś Uszatek, Coralgol, Kubuś Puchatek, Miś Paddington. Bibliotekarka pokazała uczniom książki o misiach. Nie zabrakło tez czytania wierszyków o misiach oraz słuchania przez uczniów informacji związanych z życiem niedźwiadków. Wszystkie te wiadomości przerywane były piosenkami i zabawami ruchowymi. Uczniowie śpiewali i tańczyli w rytm muzyki. Po prostu w klasie II tego dnia było wesoło tak jak zawsze powinno być w ,,Dniu Pluszowego Misia”