13 marca 2018 18:29 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika

W dniu 9 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uczniowie klasy  pierwszej wraz ze swoją nauczycielką pojawili się w bibliotece na swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali pomieszczenie  biblioteczne. Dowiedzieli się też, gdzie znajdują się książki odpowiadające ich zainteresowaniom. Po przeczytaniu i omówieniu regulaminu biblioteki i instruktażu dotyczącego wypożyczania książek oraz wysłuchaniu 10 próśb książki,  pierwszaki złożyły  ślubowanie i zostały  uroczyście pasowane   na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę pasowania pierwszaki otrzymały dyplomy. Na zakończenie spotkania uczniowie samodzielnie wypożyczyli książkę.