05 marca 2018 20:09 | Aktualności

Konkurs czytelniczy dla klasy III

W dobie komputerów i telewizji zarówno dzieci, jak i dorośli coraz rzadziej sięgają po książkę, a przecież książka ma ogromny wpływ na rozwój osobowości dziecka                        w młodszym wieku szkolnym. Ogromne znaczenie ma kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Temu właśnie celowi służyć ma konkurs ze znajomości lektur.

W naszej szkole w marcu odbył się konkurs czytelniczy dla kl.III ze znajomości lektury „ Czy wojna jest dla dziewczyn ”autorstwa Pawła Beręsewicza. Celem konkursu było poszerzenie motywacji czytelniczych uczniów, kształtowanie u dzieci aktywności czytelniczej  oraz uatrakcyjnienie form pracy z lekturą.

Konkurs został przeprowadzony przez wychowawczynię kl. III p. Jolantę Gajewską     i bibliotekarkę szkolną Danutę Budną .Uczniowie, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów zostali zwycięzcami konkursu. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom  konkursu serdecznie gratulujemy wygranej.

Zwycięzcy konkursu czytelniczego: Zuzanna Szymczak i Tomasz Kowańdy.