01 marca 2018 18:18 | Aktualności

WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY „ZAKLĘTE GRANIE”

24 stycznia uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej wybrali się autokarem                 do Jarocińskiego Ośrodka Kultury na  spektakl pt. „Zaklęte granie”. Sztuka przygotowana została z myślą o ukazaniu problemu, jakim jest spędzanie przez dzieci zbyt dużej ilości czasu przed komputerem. Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują                         w prezencie wymarzone tablety - z zastrzeżeniem, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Internet i gry, choć atrakcyjne  i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom przeżywania najcudowniejszych lat życia.                     Spektakl był tak skonstruowany, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko słownymi upomnieniami. Pozwoliło to na trwałe zapamiętanie pozytywnego przekazu.