Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach::Witaj na stronie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach

Aktualności

20 grudnia 2017 19:06 | Aktualności

Pieczemy pierniki

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”. ;-)

W piątek 8 grudnia uczniowie kl. I, II i III pod opieką nauczycieli i rodziców wałkowały przygotowane wcześniej przez jedną z mam ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru.

Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. "Warsztaty pieczenia świątecznych pierników" wszystkim bardzo się podobały.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji warsztatów a w szczególności p. Danusi Kubaś za przygotowanie przepysznego ciasta. 

Przeczytano: 621 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

kodowanie