20 grudnia 2017 18:42 | Aktualności

Akademia dociekliwych trzecioklasistów

Albert Einstein                                                                                                                          Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.                                                                                                                Wiedza jest ograniczona, wyobraźnia ogarnia cały świat”

Dnia 29 listopada 2017r.uczniowie klas III, II IV i V naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Gajewskiej wybrali się na wycieczkę do Poznania. Odwiedzili  Laboratorium Wyobraźni                 w Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza.                                                                         Zajęcia były podzielone na trzy części. Pierwsza część  "Zaplątany umysł" była bardzo emocjonująca. Zabawa polegała na rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek logiczno-matematycznych.  Najtrudniejszym zadaniem okazało się wycięcie dziury w kartce A4                 tak dużej, aby jedna z pań z łatwością przez nią przeszła. Jednak dla naszych uczniów               nie ma rzeczy niemożliwych! Zajęcia II części  pt. "Laboratorium Detektywa II" bardzo się uczestnikom spodobały, mogli oni samodzielnie przeprowadzać prawdziwe eksperymenty chemiczne. Zadaniem uczniów było rozwiązanie kryminalnej zagadki. Uczniowie barwili różne substancje, badali ich odczyny, produkowali sztuczną krew, a na końcu robili bańki, które można odbijać.Podczas kolejnych zajęć odkrywali tajemnice optyki. Po tak wzniosłych przeżyciach posililiśmy się w miejscu, które uwielbiają dzieci, a mianowicie w McDonald’s.                                                                      Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Rogalowe. Warsztaty zaczęły się od powitania meli i szczunów, nauki gwary poznańskiej na wesoło. Następnie braliśmy udział                              w prezentacji przygotowania rogali świętomarcińskich i samym przygotowaniu. Oglądaliśmy  też krótki film  o historii Poznania, a to wszystko w historycznym wnętrzu.                                Każdy otrzymał poczęstunek, dyplom, a przede wszystkim dużo zabawy.                                Wycieczkę pełną pozytywnych wrażeń zaliczamy do udanych!