B Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach - Październik miesiącem głośnego czytania

17 listopada 2017 11:41 | Aktualności

Październik miesiącem głośnego czytania

Październik  to miesiąc bibliotek szkolnych . Z tej okazji w naszej szkole październik został ogłoszony Miesiącem Głośnego Czytania. Akcja  pod hasłem „ Październik -Miesiąc Głośnego Czytania” polegała jak wskazuje już sam tytuł akcji na głośnym czytaniu książki przez około 15 minut. Czytano na godzinie wychowawczej  w klasach I-VII. Wspólnie  czytali uczniowie ,wychowawcy klas         i bibliotekarka. Czytanie  było zaplanowane według ustalonego z nauczycielami harmonogramu. Wybór  literatury  do czytania został zaproponowany przez bibliotekarkę. W kolejnym roku szkolnym  planowany  jest wybór książki  przez uczniów danej klasy.

Literatura: K.Drzewiecka: „ Piątka z Zakątka”

M.Kamiński : „ Marek-chłopiec, który miał marzenia”

R. Kosik „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

R.Gośćinny, Sempe: „Mikołajek”