B Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach - Z wizytą w straży pożarnej

17 października 2017 20:17 | Aktualności

Z wizytą w straży pożarnej

5 października grupa przedszkolna 6-cio latki i uczniowie kl. I, II i III wraz z wychowawczyniami udali się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Celem wycieczki było zapoznanie się z obowiązkami i pracą zawodowych strażaków, a przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego.

Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozów, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, butla tlenowa z maską, kombinezony, węże strażackie, sprzęt medyczny.

Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia do wozów strażackich. Nasi uczniowie w czasie spotkania ze strażakami przeżyli niezapomniane chwile pełne wrażeń, spotkali się z wielką serdecznością i zrozumieniem.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie za przyjęcie naszych uczniów na teren jednostki a w szczególności p. Mariuszowi Banaszakowi za pomoc w organizacji tego spotkania. Uśmiech