15 grudnia 2016 20:37 | Aktualności

„Contubernium Cuchlororum”- piernikarze z drugiej i pierwszej klasy, czyli najfajniejsze wspomnienia z dzieciństwa.

Święta już wyraźnie na horyzoncie, to czas prawdziwie świąteczny, który w naszej klasie zaczyna się od pieczenia pierników. 15 grudnia postanowiliśmy trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.  W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie wałkowali ciasto, wycinali pierniki i układali je na blaszkach. Upieczone pierniczki zostały pięknie udekorowane. Ta kulinarna zabawa pozwoliła  nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. Na zawsze zostaną w nas ciepłe wspomnienia chwil, spędzonych razem. Dziękujemy rodzicom, za pomoc i cenne wskazówki.